Homepage  Afdrukken  RSS  Gemeente Wierden op Twitter  Voorleeshulp 

 
Home > Actueel > Nieuws > Nieuws op datum > 2010 > Januari > Plastic verpakkingsafval in speciale inzamelbakken

Plastic verpakkingsafval in speciale inzamelbakken

06 januari 2010

Begin januari zijn wij begonnen met de inzameling van plastic verpakkingsafval. Het gaat om allerlei soorten kunststof: van plastic tassen tot flessen voor olie en van boterkuipjes tot plantenpotten. Dat is goed voor het milieu – en het scheelt ruimte in uw grijze afvalcontainer. Voor de inzameling komen er op een aantal plekken speciale inzamelbakken.

Voor een goede verwerking van het plastic verpakkingsafval is het belangrijk dat u dit goed scheidt van ander afval. U krijgt een brief met een folder waarin u precies kunt lezen wat wel en wat niet onder plastic verpakkingsafval wordt verstaan. U kunt het afval in bijvoorbeeld in een (plastic) zak verzamelen. De eerste zak krijgt u van ons. Tip: deuk uw flessen enzovoort in, dan past er meer in de zak!

Voor de inzameling van het afval staan op acht plekken in onze gemeente speciale inzamelbakken. Deze bakken zijn herkenbaar aan hun fel oranje met groene kleur. Ze staan meestal op dezelfde plekken waar ook glascontainers enzovoort staan:

  • Kern Wierden: bij de supermarkten aan de Looweg, Dikkensweg, Anjelierstraat en Nijverdalsestraat
  • Kern Enter: Supermarkten aan de Dorpsstraat en Pastoor Heimerikxstraat

Vanzelfsprekend kunt u het plastic verpakkingsafval ook op het afvalbrengpunt aan de Enterweg inleveren en bij het kringloopbedrijf 2Switch aan de Nijverheidsstraat in Wierden.

Meer informatie

Voor nadere inlichtingen over de inzameling van (plastic) afval kunt u contact opnemen met het loket Bouwen en wonen (tel. 0546 580 838, e-mail bouwenenwonen@wierden.nl). Meer informatie vindt u ook op de speciale website http://www.plasticheroes.nl/ en hier op de website van de gemeente.

Naar boven